Мысли вслух...

12 nobriedušas personības pazīmes

1. Tu esi gatvs parmaiņām. Tieši briedums palīdz tikt galā ar pārmaiņām kā to dara pieaudzis cilvēks - ar cieņu pret sevi un citiem.
2. Tevi interesē citu domas un jūtas. Tu esi pašpietiekams, taču tevi interesē citu viedoklis, un tu baidies aizvainot citu jūtas.
3. Tu spēj kontrolēt savas emocijas. Tu neizpaud savu niknumu pret svešniekiem ne trolejbusos, ne portālu komentāros.
4. Tu risini problēmas. Tu neesi bērns, kas palien zem segas, jo baidās no briesmoņiem zem gultas,tu problēmas RISINI saprāta un iespēju robežās. 
5. Tu paļaujies uz sevi, nevis uz citiem un jūties personīgi atbildīgs par savu dzīvi. Ne valsts , ne vecāki , ne radi nav vainīgi,ja tu netiec galā ar savām problēmām, tu vari tās atrisināt pats.
6. Tu spēj kontrolēt savas vēlmes. Morāls briedums nozīmē spēju pateikt NĒ. Arī tad, ja ļoti gribas vai ļoti garšo. 
7. Tu ar cerībām skaties nākotnē. Tas ir uz svarīgiem argumentiem balstīts optimisms. Ja domasi labāk, kļūsi labāks un kļūs labāk. 
8. Tu dalies ar citiem un spēj citiem dot. Morāli nobriedis cilvēks ar prieku palīdz citiem, dalās ar citiem un dara labus darbus, negaidot , ka viņu tāpēc nominēs Latvijas lepnumam
9. Tu esi neatkarīgs. Tu spēj viens aiziet uz kino, uz pieņemšanu un neapjūc, ja tev sanāk palikt pavisam vienam, tu proti to baudīt.  
10. Tu elastīgs. Tas ir patiesi svarīgi neieslīgt profesionālās un personīgās neveiksmēs, meklēt izeju un to atrast. 
11. Tu spēj iziet no savas komforta zonas. Tu spēj iziet ārpus savu uskatu ierobežojumiem, pieņemt neparastus un nepierastus lēmumus un uzņemties risku.
12. Tu dzīvo tagadnē. Tu neļauj pagātnes notikumiem iespaidot savu dzīvi. Tu tici, ka cilvēki spēj mainīties un tu spēj to novērtēt. 
Nobeigums. 
Savukārt, ja tev liekas, ka tev ne pie kā nav jāpiestrādā  un morālā brieduma kategorijas uz tevi neattiecas, vari justies mierīgi - morālais briedums tevi vēl nav piemeklējis, varbūt tas tevi piemeklēs nedaudz vēlāk , kad tu gribēsi , lai tava dzīve kļūst komfortablāka un jēgpilnāka. 
Atsauce uz Ievas Raiskumas rakstu žurnālā "Patiesā Dzīve."2014. gada 14. februārī.

Комментариев нет:

Отправить комментарий